tekirdağ’da gezdiğim yerler

Share

kız arkadaşım tekirdağlı olduğundan, tamamı bu sene olmak üzere farklı günlerde hemen hemen 10 gün tekirdağ’ı gözlemledim. neler var neler yok birde benim gözümden bakalım.

öncelikle istanbul-tekirdağ arası 2 saat falan sürüyor ama otobüsle gittiğiniz zaman bu süre 5 saate kadar çıkabiliyor.

değirmenaltı

değirmenaltı

burası tekirdağ’ın girişinde yer alıyor, namık kemal üniversitesi’ne ev sahipliği yapıyor. dolayısıyla öğrencilerin ağırlıklı yaşadığı bi sahil kasabası.

genelde cafeler, yazlık villalar, oteller yer alıyor. yeni yapılan bi sahil yürüyüş yolu var, oturma yerleri var yalnız denizin kötü kokusu biraz şey yapabilir.

ysk center; burası ufak bi avm denilebilir içinde migros, starbucks, sinema, bowling, eğlence salonu vs var. bi öğrencinin vakit geçirmesine gayet yeterli.

her türlü marketin şubesi burada mevcut, kafelerin fiyatı ülkenin ekonomisine göre değişiyor. terra&mare cafe popüler biraz, denize uzanan bi oturma salonu var.

değirmenaltı

çok güzel ve rengarenk evler, villalar var emekli olsam burda yaşamak isterdim herhalde sessiz ve sakin.

süleymanpaşa

burası merkez ilçesi, otogar falan hep burada. sabahları sakin gündüzleri her yerde yoğunluk hakim bu yüzden İstanbul’a benzetiyorum. sahil parkı güzel, rumeli iskelesi var oturma yeri güzel. tüm bankaların şubeleri burda, günün her saati yoğunluk var.

süleymanpaşa – tekira avm

tekira avm; burası şehrin en büyük alışveriş merkezi sanırım. içerde her türlü mağaza ve yoğun. tam girişine kurulan pazartesi pazarı var bakılabilir.

sokaklar çok dar ama gezmesi güzel, sokak lezzetleri pek güzel değil döner olsun vs. sahildeki balık ekmek güzeldi. en kalabalık pastaneyi burada gördüm şar pastanesi en ünlü mekanı olsa gerek. her nokta yürüme mesafesinde.

istanbul’da yaşayan biri olarak burası bana fazla kalabalık geldi bilemicem :).

altınova

altınova

burası da süleymanpaşa’ya bağlı, en az vakit geçirdiğim yer. en güzel kumsal ve sahil buradaydı, sanki bi yol üzerine kasaba kurulmuş gibi. yol boyunca parklar, marketler vs. her şeye rağmen ıssız bi yer gibi geldi. sadece kumsal ve deniz için gelinebilir.

şimdilik aklımda olanlar bunlar :).

vasfi

aklıma geldikçe yazıyorum

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir