izlediğim en uzun dizi: shameless

Share

11 sezon, 134 bölüm, 134 saat… işte karşınızda izlediğim en uzun dizi shameless…

boşta olduğum bi dönemde shameless’e başlamak gibi bi çılgınlık yapmıştım, o zamanlar 10. sezonu yeni yayınlanıyor tabi ben ise 1. bölümdeyim. yerli uyarlaması da yapılmışmış fox’da bizim hikaye adında ama onu hiç izlemedim çünkü bu diziyi türk kültürüne göre çekmek imkansız.

olaylar amerika birleşik devletleri’nin chicago’sunda geçiyor. eşinin terk ettiği alkolik bi baba ”frank gallagher” ve onunla yaşamak zorunda olan 6 çocuğu ”fiona, carl, lip, ian, liam ve debbie gallagher” etrafında gelişiyor. alkolik baba dediysem bizdeki gibi çocuklarını döven onları zorla çalıştıran biri gelmesin aklınıza sadece arada bi sızdığı yerde kalan, çıkarcı, zekası çalışan bi baba…

lip gallagher

en büyük kız olan fiona hem çocuklara annelik hem ablalık yapıyor daha çok ve 11 sezon boyunca her karakterin ayrı ayrı gelişimine yaşadıkları olaylara tanıklık ediyoruz. izlerken ben hep kendimi lip gallagher ile bağdaştırdım çoğu sitede onun resmini profil resmi olarak kullandım. eminim izlerken siz de farklı karakterlerle kendinizi bulursunuz.

seni seviyorum lip ve shameless…

vasfi

aklıma geldikçe yazıyorum

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir